ZAPISY/ PŁATNOŚCI/ KONTAKT

ZAJĘCIA

ORGANIZACJA

Co jeśli moje dziecko zachoruje w trakcie? Zostaną mi zwrócone pieniądze?

Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. W takiej sytuacji staramy się umożliwić wzięcie udziału w innym turnusie lub zwracamy proporcjonalną część opłaty pomniejszoną o kwotę zaliczki.

Co jeśli w grupie nie ma już miejsc i nie mogę dopisać dziecka?

Wpisujemy dziecko na listę rezerwową i w momencie zwolnienia się miejsca kontaktujemy się z Państwem.

Jak mogę zapisać dziecko na półkolonie?

Zapisać można się poprzez formularz na stronie półkolonii danego miasta lub bezpośrednio pod numerem 570 113 230 lub mailem zapisy@malygeniusz.org. Jeżeli po wypełnieniu formularza nie skontaktujemy się z Państwem w ciągu 48 godzin prosimy o kontakt.

Z kim mogę się skontaktować w momencie, gdy moje dziecko jest na zajęciach?

Dostają Państwo pierwszego dnia kartkę, w której podany jest numer do kierownika półkolonii. Prosimy jednak o rozważne korzystanie z tej możliwości i telefony tylko w pilnych przypadkach. Jeżeli mają Państwo pytania odnośnie zapisów, płatności, grafiku etc. prosimy o kontakt pod numerem telefonu 570 113 230 lub zapisy@malygeniusz.org.

Mam kartę stałego klienta czy mogę z niej skorzystać?

Jak najbardziej, osobom posiadającym kartę stałego klienta Małego Geniusza, przysługuje 5 % rabatu.

Mam kartę klienta, która daje mi -5% na państwa usługi, dodatkowo chciałabym zapisać rodzeństwo na dwa turnusy. Czy zniżki się łączą w takim przypadku?

Dla klientów posiadających Kartę Stałego Klienta naliczany jest rabat w wysokości 5%. Od kwoty pomniejszonej o rabat 5% Uczestnik również może otrzymać jeden z przysługujących rabatów np. za zapisanie rodzeństwa lub udział w większej liczbie turnusów.

Czy organizator zapewnia ubezpieczenie?

Nie, jeżeli występuje taka potrzeba każdy rodzic musi samodzielnie ubezpieczyć dziecko.

Czy mogę w każdej chwili zrezygnować z półkolonii?

W przypadku rezygnacji z zajęć w trakcie okresu ich trwania zwracana kwota wynosi proporcjonalną część opłaty za zajęcia z wyłączeniem zaliczki. Zaliczkę uznaje się za 50% opłaty za cały kurs lub turnus.

Dla kogo są półkolonie w Klubie Małego Geniusza?

Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 6 do 10 lat.

Jak wygląda dzień podczas zimy lub lata w mieście?

Każdego dnia będą odbywać się zajęcia sportowe. Dodatkowo Mali Geniusze będą poznawać gry analogowe i zespołowe, a Magiczny Gość dnia, zaznajomi Małych Geniuszy z tajnikami prawa, finansów, protokołu dyplomatycznego, pierwszej pomocy, eksperymentów, budowania wizerunku, tworzenia scenografii, języka migowego i wielu innych dziedzin. Oprócz tego dzieci mają też czas na swobodną zabawę pod okiem doświadczonych pedagogów.

Kto prowadzi zajęcia?

Zajęcia prowadzą doświadczeni pedagodzy z kwalifikacjami, którzy przeszli 3-etapowy proces rekrutacji. Dzieci są przez cały czas trwania zajęć pod opieką 2 pedagogów. Dodatkowo na każdej półkolonii jest kierownik, który sprawuje opiekę merytoryczną nad wychowawcami. Zajęcia programowe mogą być prowadzone także przez specjalistów z danych dziedzin (gości odwiedzających zajęcia czyli „mistrzów”), w takim przypadku dzieci są pod opieką trzech osób.

Jak liczne są grupy?

Liczebność grup waha się przeważnie między 15 a 30 osób, w zależności od lokalizacji i wielkości sal.

Jaki będzie grafik zajęć?

W pierwszym dniu zajęć rodzice otrzymują aktualny grafik na dany turnus. Dbamy o to, by program był zróżnicowany i ciekawy w każdym turnusie. Zawsze są zajęcia artystyczne, sportowe, językowe, humanistyczne i ścisłe. Ze względu na bardzo dużą liczbę osób prowadzących zajęcia specjalistyczne i ich dużą aktywność zawodową nie mamy możliwości podania dokładnego grafiku z dużym wyprzedzeniem.

Czy maja Państwo doświadczenie w organizacji tego typu przedsięwzięć?

Posiadamy bardzo duże doświadczenie w organizacji półkolonii. W zajęciach Małego Geniusza wzięło udział już ponad 4 tysiące zadowolonych dzieci. Zorganizowaliśmy 140 turnusów półkolonii w 9 miastach w Polsce.

Jak dziecko jest ochraniane przed promieniami słonecznymi podczas zabaw na dworze?

Prosimy o przekazanie dziecku czapeczki, która ma osłaniać przed słońcem. W przypadku bardzo wysokich temperatur wychodzimy na dwór w godzinach, w których jest najmniejsze słońce lub korzystamy z sali gimnastycznej. Jeżeli rodzice mają takie życzenie, możemy posmarować dziecko kremem z filtrem, który zostanie przez nich przekazany. Ze względu na częste alergie i różne preferencje rodziców nie praktykujemy smarowania dzieci naszym kremem.

Czy dzieci 6-7 lat są w tej samej grupie co dzieci 9-10?

Prowadzimy półkolonie dla dzieci od 6 do 10 roku życia. Mali Geniusze znajdują się razem w grupie, co jest wyjątkową okazją do nauki funkcjonowania w zróżnicowanym środowisku. Dzieci w szkole uczą się konkretnych treści dostosowanych do ich rozwoju psychofizycznego np. nauka pisania liter, czytania czy mnożenie i dzielenie dla starszych dzieci. Jednak na naszych półkoloniach zajęcia są dostosowane do każdego wieku i mają za zadanie inspirować. Zgodnie z metodą Montessori starsze dzieci uczą się odpowiedzialności, uważności, dbania o inne osoby podczas opieki nad młodszymi, a maluchy podpatrują starsze dzieci i uczą się poprzez obserwację, jak starsi radzą sobie z różnymi problemami. Na co dzień rzadko mają możliwość obcowania z osobami w innym wieku. Staramy się, by grupy liczyły zawsze ponad 15 osób, co umożliwia znalezienie sobie przez dziecko kolegi lub koleżanki.

Jak Państwo chcą nauczyć 6 latka inteligencji finansowej?

Nasze zajęcia mają inspirować do samodzielnego zgłębiania tematu. Oczywiście dziecko nie wyjdzie z zajęć z wiedzą, jaki wpływ ma ekspansywna polityka monetarna w oligopolu lub czym jest funkcja Cobba-Douglasa, ale dowie się, że mama i tata muszą pracować, żeby zarobić pieniądze, za które potem kupują coś dziecku. Uczymy jak wpływają na nas reklamy, że warto oszczędzać itd. Zajęcia mają interaktywną formę i są nauką przez zabawę. Prowadzimy zajęcia również w innych dziedzin, które wydają się nie być dla dzieci np. prawo, sztuka wystąpień publicznych, medycyna. Otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne od rodziców, których dzieci brały udział w takich zajęciach.

Czy organizują Państwo zajęcia na dworze?

Na dworze odbywają się zajęcia ruchowe zarówno latem, jak i zimą. W związku z tym prosimy zawsze ze względów higienicznych o zabieranie obuwia na zmianę oraz o ubrania dostosowane do temperatury.

Czy półkolonie zgłaszane są do Kuratorium Oświaty?

Każdy turnus zgłaszany jest do Kuratorium Oświaty, przez co mają Państwo gwarancję, że wszystkie należne procedury bezpieczeństwa będą kontrolowane przez właściwy urząd.

W jakim terminie będą się odbywać zajęcia?

9 turnusów:

  • 25 czerwca- 29 czerwca
  • 2 lipca- 6 lipca
  • 9 lipca- 13 lipca
  • 16 lipca- 20 lipca
  • 23 lipca- 27 lipca
  • 30 lipca- 3 sierpnia
  • 6 sierpnia- 10 sierpnia
  • 13 sierpnia- 17 sierpnia
  • 20 sierpnia- 24 sierpnia
Gdzie będą zlokalizowane zajęcia?

Półkolonie dla dzieci odbędą się w szkołach w centrum Poznania, Łodzi, Krakowa, Gdańska, Katowic, Bydgoszczy, Lublina, Wrocławia oraz w Warszawie w dzielnicach: Centrum, Mokotów i Ursynów.

O której godzinie można najwcześniej przyprowadzać dziecko ?

Nasze placówki są otwarte od 7.30.

O której godzinie można najwcześniej odbierać dziecko ?

Ze względu na zajęcia programowe proponujemy odbierać dziecko najwcześniej o 16.45. Chcemy uniknąć sytuacji, że rodzice muszą stać pod salą i czekać, ponieważ dzieci często są pochłonięte tym co się dzieje i nie chcą wychodzić z zajęć.

Co w sytuacji, jeśli nie będę mogła odebrać danego dnia dziecka z zajęć i będę o to prosić osobę trzecią np. babcia, opiekunka.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o podanie takiej informacji na piśmie dzień wcześniej lub rano w momencie przyprowadzenia dziecka. Umożliwiamy odbiór dziecka tylko za okazaniem dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Czy dziecko powinno mieć ze sobą coś dodatkowo na zajęcia (napoje, jedzenie, ubranie na zmianę, buty, zeszyty, piórnik) ?

Prosimy o zabranie obuwia na zmianę lub ubrania jeśli jest taka potrzeba. Na miejscu znajdują się napoje, jedzenie oraz niezbędne materiały papiernicze.

Czy dawać dziecku telefon, tablet etc. ?

Kierownik dysponuje telefonem, z którego w razie potrzeby dziecko może skorzystać lub Państwo mogą zadzwonić pod ten numer. Prosimy o niedawanie telefonów, ponieważ chcemy, żeby półkolonie były „analogowe” i naszą misją jest pokazanie świata, w którym można się bawić grami planszowymi, czytać książki i rysować na kartce papieru, zamiast na ekranie. Korzystanie będzie rozpraszało uwagę dziecka. Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne zniszczenia lub zaginięcia sprzętu.

WYŻYWIENIE

Moje dziecko ma silną alergie pokarmową. Czy będzie mogło uczestniczyć w półkoloniach?

Oczywiście. Prosimy wcześniej o podanie takiej informacji i na życzenie załatwiamy specjalne menu, w których nie ma składników wywołujących alergię.

Jak wygląda kwestia śniadania i podwieczorku?

Zapewniamy pełne wyżywienie- drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Ze względu na różne gusta umożliwiamy dzieciom wybór jednego z dwóch zestawów obiadowych. Przed rozpoczęciem turnusu prosimy o podanie preferencji żywieniowych dziecka. W sali znajdują się ciepłe i zimne napoje oraz przekąski. Pierwszy posiłek jest dopiero o godzinie 10.00, więc prosimy dać rano dziecku śniadanie przed wyjściem.

Fenomeno spółka z o.o.

ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa

zapisy@malygeniusz.org

+ 48 570 113 230

NIP: 521 36 90 132 REGON: 360865540
Nr konta: 82 1050 1012 1000 0090 3054 1891

Chcesz dostawać informacje o promocjach i nowościach? Zostaw swój e-mail.

SSL certificates

Share This