Cherry Moreno i Filip Górski

Cherry Moreno i Filip Górski

Lindy hop, charleston, collegiate shag

Duet instruktorski, który uczy od kilku lat miłośników tańców swingowych. Wielokrotnie nagradzani na Międzynarodowych Konkursach lindy hop oraz shaga m.in. 1. miejsce w konkursie Strictly Collegiate Shag (Barcelona Shag Festival), 1. miejsce w Strictly Collegiate Shag (Warsaw Collegiate Shag Festival), 3. miejsce na Invitational Strictly Lindy (Amber Swing Festival).

Cherry wyróżnia w tańcu dziki, latynoski temperament, kreatywność i elegancja. Chętnie eksperymentuje z rytmiką i stara się łamać schematy na własny sposób. Filip od lat związany jest z muzyką – gra na gitarze, puzonie i mandolinie. Jest także jednym z założycieli zespołu grającego nowoorleański jazz – The Cajun Spices. Jego zamiłowanie do muzyki odzwierciedla sposób w jaki tańczy, czyniąc taniec kolejną formą ekspresji.

Laura Osęka

Laura Osęka

Foodpairing, Mały Szef Kuchni

Psycholog, psychodietetyk, doktorantka w Instytucie Psychologii PAN w zakresie zmiany nawyków żywieniowych, trener i coach. Prowadzi warsztaty i zajęcia związane z psychologią jedzenia i smaku, w tym autorski warsztat poświęcony food pairingowi, czyli dopasowywaniu do siebie różnych smaków. Pasjami zbiera książki kucharskie i testuje nowe przepisy. Współpracuje z magazynem Kukbuk. Uwielbia podróżować w poszukiwaniu nowych połączeń smakowych, a tymi już znanymi chętnie dzieli się w trakcie zajęć.

Joanna Popielska-Grzybowska

Joanna Popielska-Grzybowska

Egiptologia, kultura i języki starożytne

Dr Joanna Popielska-Grzybowska to egiptolog i anglista. Jest autorką ok. 60 publikacji naukowych w języku polskim, angielskim i portugalskim. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Uwielbia uczyć tak dzieci, jak i dorosłych. Z pasją opowiada o starożytnym Egipcie i innych kulturach starożytnych, językach – tych dawnych i tych współczesnych, oraz o Afryce.

Jest twórcą, koordynatorem i opiekunem naukowym Humanistycznego Uniwersytetu dla Dzieci, działającego przy Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Stypendystka różnych programów i fundacji naukowych podróżująca z wykładami po krajach Europy. Zaangażowana w liczne projekty i granty badawcze polskie oraz międzynarodowe.

Jej pasją są języki starożytne i współczesne, Portugalia i jej kultura. Zbiera baśnie i opowieści z całego świata, a potem z radością je opowiada. Uwielbia spacerować, jeździć na rowerze, pływać i podróżować, szczególnie ze swoją młodszą córką.

Maciej Węgorkiewicz

Maciej Węgorkiewicz

Inteligencja finansowa, inwestowanie

Analityk i inwestor z piętnastoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w inwestycjach w akcje spółek notowanych na rynku publicznym, gdzie trwale osiąga wyniki znacząco lepsze od średnich mierzonych indeksami. Twórca ePortfela, najbardziej zaawansowanego polskiego programu do zarządzania domowym budżetem. Fascynuje go wiedza dotycząca zjawisk gospodarczych, skutecznego inwestowania i aspekty psychologiczne podejmowania decyzji. Dąży do tego, aby na swojej drodze spotykać osoby zdolniejsze od niego samego, jako że „kto z kim przestaje, takim się staje”. Każdego dnia chciałby zasypiać odrobinę mądrzejszy niż był na koniec dnia poprzedniego.

Kamil Muzyka

Kamil Muzyka

Prawo kosmiczne

Specjalista ds. prawnych. Doktorant Polskiej Akademii Nauk, konsultant w dziedzinach prawa górnictwa kosmicznego  produkcji w przestrzeni kosmicznej oraz prawa własności przemysłowej, działający na polu krajowym i międzynarodowym. Współprowadzi strony Prawo i Kosmos oraz Punkt Libracyjny. Absolwent Copernicus Space Science Laboratory oraz stażu w Institute for Ethics and Emerging Technologies. Od wielu lat zajmuje się promocją wiedzy na temat astronautyki, nauk kosmicznych, nowych technologii i prawa.

Uwielbia muzykę, strzelectwo, modelarstwo, motocykle, fotografię oraz pracę naukową.

Patrycja Grossman

Patrycja Grossman

Augmented reality, mapping, fotomontaż, golf

Absolwentka Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku Sztuki Nowych Mediów. Pierwsze kroki stawiała w Państwowej Szkole Plastycznej im. Wojciecha Gersona, gdzie rozwijała swoje pasje i uzyskała tytuł Artysty Plastyka. Specjalizacją Patrycji jest grafika oraz animacja 2D, nie zapomina jednak o pozostałych gałęziach sztuk plastycznych, które są fundamentem jej działalności.

Zawsze z wielkim zainteresowaniem przyglądała się nowym technologiom i ich wykorzystaniu w sztuce, co do dziś koncentruje jej działania.  Aktualnie rozwija się jako grafik freelancer, motion designer, realizując swoje pasje przy różnorodnych projektach. Dzięki temu ma czas na podróże i sport, który są na szczycie priorytetów.

Od najmłodszych lat uwielbiała aktywność fizyczną – biegi (również w amatorskich zawodach sztafetowych), pływanie, snowboard, itd. Do tej grupy jakiś czas temu dołączył także golf, który działa uzależniająco i pochłania znaczną część swojego wolnego czasu.

Agata Skowrońska-Botulińska

Agata Skowrońska-Botulińska

Rock’n’roll

Agata miłość do tańca rozwija od najmłodszych lat. Zdobyła potrójne mistrzostwo świata w tańcu Modern Jive w kategorii showcase w Blackpool (2011, 2012, 2013, 2015), mistrzostwo Polski w Rock’n’rollu (2011) oraz zwycięstwo w Ogólnoświatowym Konkursie Rock’n’Rolla im Billa Halleya (2015). Poza występami turniejowymi w swojej karierze tanecznej brała udział w licznych eventach, pokazach tanecznych, teledyskach oraz produkcjach telewizyjnych miedzy innymi „Jaka to melodia”, „Kawa czy herbata”.

Ukończyła 3-letnią klasę taneczną w Warszawskim liceum, 2,5 letni państwowy kurs instruktorski o specjalności taniec jazzowy w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, uzyskując tytuł zawodowego instruktora tańca jazzowego. Od 8 lat uczy tańca w Warszawskich szkołach tańca. Od 3 lat prowadzi grupy turniejowe dziecięce, mając na swym koncie osiągnięcia trenerskie. Na swoich zajęciach łączy edukację z dużą dawką uśmiechu i pozytywnej energii.

Sebastian Błaszczyk

Sebastian Błaszczyk

Akrobatyka

Trener akrobatyki, swoja przygodę ze sportem zaczął 12 lat temu, od tego czasu zdobywa wiedzę i uczy się od najlepszych w Polsce. Występował jako Artysta estradowy, miedzy innymi w Teatrze V6, Teatrze Wielkim w Łodzi i w Dubaju. Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą, doświadczenie i wiedza zdobyta na studiach pedagogicznych pozwoliła mu stworzyć własną metodologię prac.y W swoja prace wkłada cale serce, każdego dnia uczy się aby zajęcia były co raz lepsze, a podopieczni zadowoleni i co raz lepsi
Szymon Kołodziej

Szymon Kołodziej

Aktorstwo, teatr pacynek

Ukończył aktorską szkołę w Olsztynie. Uważa, że to jego jedno z najpiękniejszych okresów życia, gdyż to właśnie tam mógł bardziej poznać siebie. Mimo młodego wieku w swojej karierze aktorskiej grał już w teatrze w Olsztynie, Koszalinie, teatrze lalkowym w Słupsku oraz w dramatycznym w Gnieźnie. Później, rozpoczynając pracę w Narodowym Teatrze Edukacji rozszerzył misję teatru jeżdżąc po terenie całego kraju docierając do miejsc, w których dzieci nigdy nie będą miały dostępu do takiej formy sztuki.

Ma bardzo duże doświadczenie w pracy z dziećmi w każdym wieku. Śpiewa, tańczy, gra na gitarze oraz jest uzależniony od sceny i od sportu wszelkiego rodzaju- biega, jeździ na rolkach i na rowerze. Ostatnio zbiera także sporo doświadczenia przed kamerą i można go oglądać na ekranie telewizora.

Kamila Jaśkowska

Kamila Jaśkowska

Luksografia, fotografia otworkowa, malowanie światłem

Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS. Studiowała edukację artystyczną oraz grafikę. Od razu po studiach pracowała jako instruktor rysunku i malarstwa w domu kultury. Prowadziła zajęcia z dziećmi w wieku od 5 do 14 lat oraz z seniorami. Obecnie pracuje w dziale kreatywnym jako grafik w firmie Dajar. Kamila jest również  członkiem Grupy Fotografów Lubelskich. Posiada doświadczenie w pracy z  niewidomymi dziećmi, dla których robiła zajęcia plastyczne.
Radosław Laszkowski

Radosław Laszkowski

Łucznictwo, majsterkowanie w drewnie

Uwielbia pracę z ludźmi, budowanie zaangażowanych zespołów i zarządzanie projektami. Zawodowo jako menedżer przez kilkanaście lat realizował wiele projektów i programów z zakresu informatyki i telekomunikacji.

Od dziecka zafascynowany kulturą Japonii oraz łucznictwem – połączeniem tych 2 rzeczy jest uprawianie japońskiego łucznictwa Kyudo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Kyudo, wiceprezes klubu Kyudo Tametomo. Współorganizator Matsuri oraz wielu turniejów i wydarzeń związanych z łucznictwem japońskim. Poza tym w wolnych chwilach pracuje w drewnie, fotografuje, uczy się hiszpańskiego oraz uprawia Capoeirę.

Bartłomiej Świstak Piotrowski

Bartłomiej Świstak Piotrowski

Mój startup, networking, wystąpienia publiczne

Networker, business development manager, zajmuje się budowaniem społeczności od 2010 roku. Twórca TEAM Kraków (klubu rozwojowo-networkingowego), Startupunity (projektu dotyczącego społeczności startupowych), startupuj.pl (marki szkoleniowej) oraz Startupmind (spotkań kreatywnych dla startupów). Mocno zaangażowany w #omgkrk, Narzędziownię oraz Centrum Obywatelskie. Lokalny lider i organizator protestów przeciwko ACTA w 2012 roku. Prowadził szkolenia/konsultacje z budowania społeczności i sieciowania dla: Fundacja My Pacjenci, Muzeum Śląska Opolskie – projekt EDUKO w ramach Bardzo Młodej Kultury, Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach i kilkunastu innych organizacji. Od lat wspiera integrację lokalnych środowisk przedsiębiorców, startupowców oraz NGO i ruchów nieformalnych.
Łukasz Chorchos

Łukasz Chorchos

Optyka, światłowody, elektronika

Doktorant oraz asystent na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W pracy zajmuje się badaniami systemów transmisji optycznej oraz ich ograniczeniami więc światłowody i lasery nie są mu obce. Chętnie opowie, jak działa Internet, oraz czemu czasem „on tak wolno chodzi”. Łukasz angażuje się również społecznie, zarówno w społeczności akademickiej, gdzie jest m. in. członkiem Rady Doktorantów, jak i w większych społecznościach pomagając w organizacji różnego rodzaju wydarzeń.

W wolnych chwilach stara się jak najwięcej podróżować i odkrywać nowe miejsca, zarówno w kraju jak i na świecie. Ponadto, z lepszym lub gorszym skutkiem, stara się zrozumieć, czym kierują się ludzie w swoich wyborach. Jest również członkiem zespołu TEDx Warsaw.

Hanna Matusiak

Hanna Matusiak

Lalkarstwo, teatr improwizowany

Zielonogórzanka, aktualnie związana z Łodzią. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu, a także półroczne Stypendium Departamentu Gestu Instytutu Teatralnego w Barcelonie. Od 2012 roku aktorka Teatru Pinokio. Oprócz kilkunastu ról w swoim rodzimym teatrze ma również w swoim artystycznym dorobku rolę w spektaklu muzycznym Teatru Groteska w Krakowie. Od kilku lat współpracuje z Instytutem Teatralnym w Warszawie w ramach akcji Lato w Teatrze, między innymi prowadząc warsztaty z teatru improwizowanego dla dzieci. Uwielbia dalekie podróże, naukę języków obcych a także tworzyć na gitarze covery ukochanej wokalistki Norah Jones.

Aleksandra Klepacka

Aleksandra Klepacka

Warsztaty musicalowe, śpiewanie Disney'a

Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie o specjalności wokalistyka jazzowa w klasie śpiewu Danuty Sendeckiej. Obecnie studentka Dziennikarstwa i Biznesu Muzycznego we Wrocławiu. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Bliżej Gitary”. Instruktorka śpiewu Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie. Od wielu lat jest instruktorem wokalnym na obozach i warsztatach muzycznych w całej Polsce. Jako uczestniczka wielu warsztatów kształciła się m.in. u Karen Edwards (wokalistka m.in. u Prince’a) i Boba Stoloffa (wykładowca Berklee College Of Music). Jako wokalistka brała udział w nagraniu płyty „Wstań” pod kierownictwem Piotra Nazaruka (TGD).

Giorgi Komoshvili

Giorgi Komoshvili

Protokół dyplomatyczny, Język gruziński

Pochodzi z Gruzji, ale mówi biegle w języku polskim. Ukończył Uczelnię Łazarskiego na kierunku Stosunki międzynarodowe ze specjalnością „Europeistyka”, oraz dyplomację w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejnym krokiem były studia podyplomowe w Collegium Civitas, gdzie ukończył Stosunki międzynarodowe i dyplomację, a obecnie jest w trakcie studiów w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego, gdzie uczestniczy w programie „Międzynarodowe Studia Coachingu”. Był również członkiem Forum Młodych Dyplomatów.

Jeśli chodzi o karierę zawodową,  wykonuje zawód tłumacza przysięgłego języka gruzińskiego. Jako jedna z trzech osób z Polski dostał się na program „Młodzież w działaniu – Youth in action”, który miał miejsce w Hiszpanii.

Katarzyna Kubalska

Katarzyna Kubalska

User Experience

Kasia jest osobą, która uwielbia dociekać przyczyn zachowania ludzi i znajdować wzorce, które kierują ich zachowaniem. Z tego powodu wybrała kierunek studiów kognitywistyka, chcąc pogłębić swoją wiedzę na temat tego w jaki sposób ludzie przetwarzają informacje, jakie schematy poznawcze im w tym towarzyszą oraz jaką rolę ogrywa pamięć i uwaga w całości procesu podejmowania decyzji.

Bycie User Experience Specialist, pozwala jej osadzać wiedzę o ludzkich zachowaniach  w kontekście konkretnych produktów, nowych technologii, oraz potrzeb i przyzwyczajeń ludzi.

Jest również współorganizatorką organizacji non-profit Ladies that UX Warsaw, której głównym celem jest stworzenie przyjaznego środowiska dla osób z branży, lub takich, które do niej aspirują. Uwielbia dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem, lubi aktywnie spędzać czas, spacerować z psem i chodzić na koncerty.

Sławek Muturi

Sławek Muturi

Przedsiębiorczość, inwestowanie

Absolwent SGH, UW oraz MBA w London Business School. Równolegle do pracy na etacie (partner w Andersen oraz w Deloitte), kupował mieszkania na wynajem, dzięki czemu w maju 2009 roku, w wieku 43 lat, przeszedł na wcześniejszą emeryturę. Dziś jego misją jest wsparcie jak największej liczby osób w osiągnieciu wolności finansowej.

Dzieli się swoim doświadczeniem (autor 6 książek, bloga fridomia.pl); cywilizuje polski rynek (pionier wielu dobrych praktyk najmu); oferując usługę zarządzania najmem (Mzuri obsługuje ponad 2600 lokali); doradza przy zakupie mieszkań na wynajem (Mzuri Investments pomogło w zakupie ponad 600 lokali). Ostatnią jego inicjatywą jest platforma do grupowego inwestowania w nieruchomości w formule crowdfund investing (5 spółek Mzuri CFI).

Sławek sporo podróżuje – odwiedził każdy (bez wyjątku) kraj na świecie i uczy się jednego języka rocznie (włada już 11-stoma).

Piotr Chimko

Piotr Chimko

Wystapiąpienia publiczne i storytelling

Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Dyrektor Dystryktu w Toastmasters International, największej na świecie organizacji edukacyjnej, która propaguje idee skutecznej komunikacji i przywódzxtwa. Zawodowo analityk biznesowy i menedżer z siedemnastoletnim doświadczeniem korporacyjnym. Ekspert w zakresie raportowania i zarządzania procesami.
Po godzinach biega, pływa, gra na różnych instrumentach muzycznych oraz przyjmuje razem z żoną gości w Arrivia Bed & Breakfast w Łodzi i pomaga swoim trzem synom rozwijać skrzydła.
Aleksandra Łogusz

Aleksandra Łogusz

Fotografia, Dziennikarstwo

Wszędobylska dusza, która zaraża pozytywną energią. Ledwo zadebiutowała jako fotograf, a jej zdjęcie „Sen o Warszawie” zostało wyróżnione tytułem ZDJĘCIE ROKU 2014. Jej dokonania można by podzielić między kilka osób! Zanim zajęła się fotografią, jako dziennikarka pisała i biegała z mikrofonem po mieście, a jako event manager organizowała wielkie konferencje.

Absolwentka dziennikarstwa i politologii Uniwersytetu Śląskiego, specjalistka od rzeczy niemożliwych, uważa, że wszystko może się udać, jeśli ma się odpowiednie podejście, co widać na jej fotografiach. Jej zdjęcia architektury oraz miasta widzianego z wysokich i niedostępnych miejsc pojawiają się na wszystkich warszawskich portalach.

Uwielbia podróżować – jako miłośniczka Azji wielokrotnie odwiedzała Japonię, studiowała w Oregonie ( USA) i kilka lat mieszkała na Bałkanach. Ceni sobie kreatywność i inwencję twórczą. Prowadzi popularnego bloga, na którym prezentuje Warszawę nieznaną, ale zawsze piękną.

Julia Kępisty

Julia Kępisty

Gra na rurkach bum bum

Julia Kępisty ma wykształcenie w zakresie muzyki klasycznej i jazzowej. Ukończyła Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie wokalu jazzowego i wiolonczeli. Wiele lat śpiewała w chórze, a także różnych zespołach: jazzowych, trip-hopowych, housowych, gospelowych, funkowych. Razem z siostrą tworzyła zespół Kępisty Quartet, z którym wydały płytę. Przez ostatnie dwa lata koncertowała z projektem Uha Uha, którym było trio trzech kobiet. Obecnie – razem ze swoją siostrą – tworzy zespół Siostry Łotry, w którym wspólnie komponują do tekstów Julii.
Współpracowała m.in. z Piotrem Banachem (Hey, Indios Bravos), Jackiem Budyniem Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król), Łukaszem Rostkowskim (L.U.C., REBELBABEL). Oprócz działalności muzycznej ma bogate doświadczenie w pracy z dziećmi. Uczyła śpiewu w Szkole Muzycznej Yamaha, udzielała prywatnych lekcji (również dorosłym), razem z siostrą prowadziła warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w Świeciu, a także ogólnodostępne warsztaty muzyczne przy współpracy z Teatrem Horzycy w Toruniu.
Andre Mafra

Andre Mafra

Rytmika

Perkusista oraz tancerz samby, pochodzący z Brazylii. Założyciel oraz członek zespołu taneczno-muzycznego Sambalada, który miał przyjemność współpracować z gwiazdami polskiej estrady przy różnych projektach telewizyjnych (TVP 1, 2, TVN, POLSAT), między innymi: Taniec z Gwiazdami, Idol, MTV, VIVA, Europa da się lubić oraz przy oprawie taneczno-muzycznej wielu  gal i reklam.

Irena Nurkowska

Irena Nurkowska

Techniki szybkiego zapamiętywania

Absolwentka pedagogiki w zakresie pracy kulturalno – oświatowej oraz czterech kierunków studiów podyplomowych: Przygotowanie pedagogiczne i Oligofrenopedagogika, na Wydziale Psychologii – Trener Umiejętności Poznawczych , także Pedagogikę Prawa i Readaptacji Niedostosowanych Społecznie. Ostatnie 2 lata pracowała w Irlandii w Centrum Terapii Dziecięcej ”Sensory Kids – Pediatric Therapy Services” oraz w Stowarzyszeniu Nauczycieli Polskich – w Polskiej Szkole Podstawowej.

Od 2000 roku jest właścicielem firmy Studium Doskonalenia Pamięci, która zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem kursów doskonalenia zdolności poznawczych. Program „ Nauka to łatwa sztuka” ma za zadanie przekazać uczniom nowe sposoby i metody ułatwiające naukę  i przyśpieszające okres przyswajania wiedzy. Jego celem jest doskonalenie podstawowych funkcji poznawczych człowieka: pamięci, uwagi, spostrzegania oraz twórczego i logicznego myślenia.

Michał Rozenberg

Michał Rozenberg

Język słowacki i słoweński

Absolwent słowacystyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pisze doktorat na UW z literatury slowackiej. Zakochany w Słowacji i języku słowackim oraz wszystkim co ma cokolwiek wspólnego z tym podtatrzańskim krajem. Dłuższy czas mieszkał w naddunajskiej Bratysławie i zostawił tam kawałek siebie, stąd rozdarcie pomiędzy Warszawą a właśnie bratysławskimi ulicami. Główne zainteresowania to kawiarnie słowackiej stolicy, ale również historia, ta XIX i XX wieku, literatura słowacka i podróżowanie do Słowenii i Chorwacji.

Damian Merkel

Damian Merkel

Szermierka

Damian jest właścicielem firmy FENCING CLUB ( szkoła szermiercza). Aktywny zawodnik z 20-sto letnim doświadczeniem, medalista Pucharu Polski, Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów, były reprezentant Kadry Narodowej Juniorów.

Uczy szermierki od 2012. Prowadzi zajęcia w kilku szkołach w Warszawie dla ponad setki dzieci. Oprócz tego jest sędzią Polskiego Związku Szermierczego Kat.A oraz nauczycielem wychowania fizycznego.

Emilia Witowska

Emilia Witowska

Taniec nowoczesny

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Już jako uczennica odtwarzała dziecięce partie w baletach wystawianych przez Teatr Wielki – Operę Narodową. Po ukończeniu szkoły należała do Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” i tańczyła w Teatrze Muzycznym ROMA w spektaklach „UPIÓR W OPERZE” oraz „DESZCZOWA PIOSENKA”.

Uczestniczyła w wielu warsztatach musicalowych i tanecznych – m.in. z tańca klasycznego, jazzu, Broadway jazzu czy stepowania – tak w kraju jak i za granicą. Prowadziła także zajęcia taneczne w jednym z warszawskich przedszkoli. Uważa, że sprawnemu ciału niezbędny jest sprawny umysł, dlatego podjęła studia na Uniwersytecie Warszawskim z Kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej oraz z Andragogiki. Jest także członkiem zarządu i aktywnym działaczem Warszawskiego Koła Andragogicznego. Uwielbia podróże i języki obce.

Weronika Szatkowska

Weronika Szatkowska

Język kikamba i kultura afrykańska, Język koreański, Budowanie instrumentów perkusyjnych

Drżąca z niecierpliwości przed kolejnym, niecodziennym wyzwaniem hiperaktywna studentka. Miłośniczka języka hiszpańskiego, koreańskiego, ruchu oraz muzyki na żywo. W przerwach między kolejną autostopową podróżą, bębnowym jammem muzycznym i wyprowadzaniem ludzi w góry w ramach Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie, pojawia się na zajęciach dla studentów koreanistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Wspólne śpiewy łemkowskich pieśni w chałupie na Ukrainie przy dwudziestostopniowym mrozie, wizytówka od zawodowego woziciela warzyw z Bangladeszu, penetrowanie jaskiń ze słowackimi speleologami i nauka matematyki w kenijskiej szkole podczas wolontariatu w Afryce – nie da się określić kształtu jaki ostatecznie przybierze jej podróż. Może ziarno nieprzewidywalności, może obcowanie z żywą, autentyczną kulturą, a może nieskończona ilość pięknych miejsc do odkrycia sprawia, że nie potrafi zerwać z tym nałogiem i wciąż pakuje plecak od nowa. Uwielbia ludzi, stąd pasja do języków – hiszpański, angielski, koreański, dogada się też po francusku. Aktualnie czai się na język rosyjski i przygotowuje na wyprawę pieszo-rowerową do Kirgistanu, Chin i Korei.

Julianna Chrzanowska

Julianna Chrzanowska

Warsztaty egiptologiczne, Komparatystyka cywilizacji

Przymiotnik, który jako pierwszy przychodzi na myśl, gdy się ją poznaje – kolorowa. Może właśnie dlatego lubi spędzać czas z dziećmi, które widzą świat w pełni barw. Uważa, że prawdziwą radość z wiedzy czerpie się, dopiero gdy można ją komuś przekazać i nią zainteresować.

Na Uniwersytecie Jagielońskim poznawała i zagłębiała się w świat innych kultur, uczyła się m. in. języka arabskiego i jidysz, a w efekcie została komparatystką cywilizacji. By spełnić marzenia o czytaniu i pisaniu hieroglifów, przeprowadziła się z ukochanego Krakowa do sympatycznej Warszawy, gdzie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku orientalistyka – egiptologia. Przez rok, kiedy studiowała dziennie w Krakowie i Warszawie zrozumiała, że nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza gdy robi się coś z pasji.

Praktykę animacyjną zdobywała m. in. w warszawskim oddziale Uniwersytetu Dzieci. Prowadziła warsztaty z zakresu egiptologii w placówkach szkolnych i przedszkolnych, współpracowała z Muzeum dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Jest stypendystką Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW w roku akademickim 2015/2016.

Agnieszka Wiśniewska

Agnieszka Wiśniewska

Inteligencja finansowa

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykładowca z zawodu i zamiłowania. Jej ulubionym przedmiotem przez wszystkie szkolne lata była matematyka. Obecnie jej zainteresowania naukowe skupiają się na problematyce zachowań konsumentów. Autorka licznych publikacji z tego zakresu. Ma na koncie kilka zrealizowanych pod swoim kierunkiem projektów badawczych. Uwielbia pracować z dziećmi, ponieważ ich nieschematyczne myślenie i kreatywne pomysły dostarczają jej inspiracji i motywacji do rozwoju.

Paula Dmochowska

Paula Dmochowska

Pierwsza pomoc, Medycyna

Studentka medycyny, codzienne zajęcia stara się łączyć z pracą w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland, czy w Polskim Czerwonym Krzyżu, gdzie od lat prowadzi zajęcia typu Peer Education, czyli edukacji rówieśniczej. Miała przyjemność wielokrotnie prowadzić zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym, gimnazjalnym i licealnym na tematy pierwszej pomocy, edukacji zdrowotnej, czy przyswajania małych milusińskich z wizytami u lekarza. Wśród jej doświadczeń zapisał się również wolontariat na wyspie Madagaskar, gdzie uczyła dzieci wschodniej sztuki walki Taekwondo.

Anna Kozłowska

Anna Kozłowska

Inteligencja finansowa, Jak działa reklama, Mass media

Doktor nauk ekonomicznych, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nauczyciel akademicki, lubiący zajęcia dydaktyczne prowadzone w formie dyskusji, warsztatów i ćwiczeń. W latach szkolnych marzyła, aby zostać nauczycielem matematyki i fizyki. Obecnie prowadzi zajęcia z zakresu socjologii, psychologii społecznej i komunikacji marketingowej. Autorka podręczników z zakresu technik perswazyjnych reklamy i oddziaływania mass mediów. Szlify w pracy z dziećmi zdobywała w szkole córki, prowadząc zajęcia z edukacji medialnej. Praca z dziećmi, podobnie jak ze studentami, jest dla niej wyzwaniem, które lubi podejmować.

W życiu prywatnym mama dorosłej córki – studentki filologii angielskiej. Posiadaczka szorstkowłosej jamniczki Tosi. Wakacje od lat spędza na podróżach z córką bądź bratankiem. Ostatnie wakacje spędziła z 11-letnim bratankiem w Disneylandzie i Parku Asterixa, skutecznie unikając kontaktu z rollercoasterem. W wolnych chwilach majsterkuje, robi na drutach i czyta książki.

Gniewomir Tomczyk

Gniewomir Tomczyk

Perkusja ciała

Perkusista rozrywkowy i klasyczny (drumset, cajon, instrumentarium klasyczne). Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku w klasie prof. Henryka Mikołajczyka oraz Policealnego Studium Jazzowego im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie prof. Krzysztofa Gradziuka.

Ukończył PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie prof. Bogdana Lauksa oraz PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie prof. Małgorzaty Zebury. Obydwie szkoły ukończył na oceny celujące.  Związany jest również z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie, gdzie pracuje na stanowisku nauczyciela-akompaniatora.

Uczestniczył w kursach, warsztatach i festiwalach m.in. Szalone Dni Muzyki – Ameryka, Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, Hanza Jazz Festiwal w Kaliszu, warsztaty jazzowe Michał Urbaniak Urbanator DaKaliszu, warsztaty jazzowe Michał Urbaniak Urbanator Days, Warsztaty Perkusyjne Owczarnia Muzyczna w Jaworkach. Koncertował oraz współpracował m.in. z Serj Tankian wraz z muzykami zespołu System Of A Down, Jan ‚Ptaszyn’ Wróblewski, Adam Wendt, Piotr Schmidt, Anna Gadd, Patrycja Czerska, Bartosz Szetela, Jan Smoczyński, Polską Orkiestrą Simfonia Iuventus(nagrania pod batutą Krzysztofa Pendereckiego), Das Warschauer Symphonie-Orchester (pod batutą Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Orkiestry Symfonicznej Tadeusza Wicherka w Zamościu), Radomską Orkiestrą Kameralną (pod batutą Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Macieja Żółtowskiego), Operą i Filharmonią Podlaską.

Damian Kuśmierek

Damian Kuśmierek

Eksperymenty

Student Politechniki Warszawskiej na Wydziale Chemicznym. Od dwóch lat studiuje Technologię Chemiczną. Zapalony eksperymentator, miłośnik nauki i wszelkich nowinek technicznych. Posiada szeroki zakres wiedzy związany z tymi tematami. Potrafi odpowiedzieć na nawet najbardziej zawiłe pytania w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób. Zawsze uśmiechnięty, energiczny, i pełen zapału. Sprawia że nauka przestaje być nudna, a staje się zabawą.

W wolnych chwilach czyta książki z gatunku science fiction oraz spędza czas w gronie przyjaciół.

Arleta Flisikowska

Arleta Flisikowska

Warcaby

W warcaby gra praktycznie od dziecka. Pasją tą zarazili ją rodzice. Pierwszy raz na Mistrzostwach Polski grała w wieku 5 lat. Pierwsze ZŁOTY MEDAL na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła mając 8 lat, a pierwszy medal z MISTRZOSTW EUROPY przywiozła rok później. Na swoim koncie w tej chwili ma wiele medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Ostatnim osiągnięciem jest Drużynowe Mistrzostwo Europy Kobiet – październik 2014.

Bardzo lubi dzieci i pragnie zarazić ich również swoją pasją. Warcaby traktuje poważnie, ale przede wszystkim przynoszą jej radość. Stara się poprzez zabawę, ciekawe zadania i kombinacje zachęcić dzieci do gry. Warcaby są dobrym sposobem na połączenie logicznego myślenie i ćwiczenia wyobraźni przestrzennej w sposób prosty i przyjemny.

Olga Boczar

Olga Boczar

Emisja głosu, autoprezentacja

Doktor wokalistyki, Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Jest wykładowcą na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz  w Studium Wokalistyki Estradowej w Katowicach. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Jazz Jamboree”, czy 50. Festiwalu Piosenki Krajowej w Opolu. Współpracowała m.in. z Marysią Sadowską, czy Haliną Frąckowiak.

Założycielka zespołu Olga Boczar Music Essence, z którym w zeszłym roku, na zaproszenie Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego zagrała autorski koncert w Pałacu Belwederskim w Warszawie. Olga jest niezwykle otwartą i ciepłą osobą. Uwielbia ludzi zakręconych z pasją do życia. Poza  miłością do muzyki, kocha spędzać czas na łonie natury, bezgranicznie ubóstwia podróże i jazdę na rolkach. Wierna fanka kotleta schabowego z marchewką. Na zajęciach z Olgą Mali Geniusze na pewno nudzić się nie będą.  Te spotkania to swoista podróż przez dźwięki, śpiew, taniec, grę na fortepianie do najskrytszych, często jeszcze nieodkrytych talentów Twojego Dziecka.

Karolina Sieńkowska

Karolina Sieńkowska

Sztuka wystąpień publicznych

Absolwentka kulturoznawstwa na UKSW, animatorka kultury, trenerka warsztatów edukacyjnych i artystycznych dla dzieci i młodzieży. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA prowadząc warsztaty w obszarze edukacji kulturalnej, obywatelskiej, rozwoju osobistego i zawodowego, profilaktyki przemocy i uzależnień. W swojej pracy wykorzystuje metodę dramy stosowanej. Absolwentka Szkoły Impro w Warszawie, współzałożycielka i aktorka w Teatrze Improwizowanym HELENA.  Prowadzi również zajęcia z teatru improwizowanego dla dzieci i młodzieży.

Katarzyna Sobczak

Katarzyna Sobczak

Mały Prawnik, Świadomy konsument

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Prawa i Administracji. Zaraz po studiach dołączyła do grona warszawskiej palestry i aktualnie jest na pierwszym roku aplikacji adwokackiej. Pierwsze szlify zawodowe zdobywa, pracując w niewielkiej kancelarii pod okiem swojego patrona. Podczas zajęć w Klubie Małego Geniusza, przeprowadzi dzieci przez tajniki rozprawy sądowej z prawdziwego zdarzenia, proponując maluchom wcielenie się w rolę sędziego, ławnika, obrońcy czy prokuratora.

Prywatnie uwielbia spędzać czas z dziećmi, będąc studentką pracowała jako opiekun kolonijny. Kocha zwierzęta – jej współlokatorem jest kot o imieniu Bond. Nieustannie tęskni za wędrówkami po polskich górach. Poza pracą zawodową, każdą wolną chwilę spędza aktywnie, jeżdżąc na rowerze, grając w siatkówkę, biegając po lesie. Stara się czerpać z życia to, co najlepsze.

Aneta Rater

Aneta Rater

Eksperymenty

Pełna pomysłów, wesoła, kreatywna optymistka, która swoją pozytywną energią zarazi nawet największego smutasa. Eksperymenty chemiczne i fizyczne, animacja urodzin, prowadzenie zajęć integracyjnych czy taneczno- sportowych to tylko skromna część jej umiejętności, które realizuje w pracy animatora już od ponad 4 lat i które sprawiają, że na twarzy każdego dziecka rysuje się uśmiech. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i motywuje do ciągłego doskonalenia się w tej roli. Pasję, jaką jest animacja dzieli ze studiowaniem Zarządzania i Inżynierii Produkcji na SGGW, co sprawia, że do każdego zadania podchodzi z zapałem i kreatywnością oraz inżynierską dokładnością.

Prywatnie miłośniczka książek, filmów, podróży oraz dobrego jedzenia.

Monika Salej

Monika Salej

Język hiszpański, Kultura latynoamerykańska

Monika zainteresowała się językiem hiszpańskim sześć lat temu. Dwa lata temu ukończyła naukę w Instytucie Języka Hiszpańskiego Sin Fronteras, odbyła również  kurs w Instituto Español Barcelona. Od trzech lat uczęszcza do Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí, do klasy z profilem dwujęzycznym. W szkole zgłębia literaturę i kulturę hiszpańską w języku kastylijskim. Jednak najbardziej fascynuje się kulturą Ameryki Łacińskiej, w szczególności Argentyny. W tym roku praca Moniki zajęła pierwsze miejsce w konkursie pt. En un lugar de Argentina, organizowanym przez OJH i Ambasadę Argentyny  w Polsce. Nawet w wolnym czasie także nie odpoczywa od tego języka. Słucha wokalistów, którzy śpiewają po hiszpańsku, a także ogląda w oryginale filmy Almodóvara. Bardzo lubi dzielić się swoją wiedzą z dziećmi.

Michał Drzewek

Michał Drzewek

Język migowy

Pedagog, animator, socjolog, nauczyciel, trener, działacz społeczny, wieloletni tłumacz- przewodnik, instruktor szkoleń, członek kadry, tłumacz języka migowego w  Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym, wykładowca Polskiego Języka Migowego i Systemu Językowo-Migowego, na co dzień pracuje w firmie zajmującej się realizacją szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Kamil Orłowski

Kamil Orłowski

Technologia druku 3D

Od ponad 5 lat zajmuje się kreacją grafiki oraz przygotowaniem prac do druku. Ukończył Warszawską Szkołę Reklamy. Jego prace projektowe były wystawiane w Galerii Działań. Zawsze poszukuje nowych wyzwań i interesuje się nowymi technologiami. Te dwie rzeczy doprowadziły go w 2013 roku do technologii druku 3D, którą spotkał na targach drukarskich. Od razu się tym zafascynował i kupił drukarkę 3D. Na swoim koncie ma już nie jedno szkolenie w tym temacie oraz wiele wydruków. Stara się być na bieżąco z tą rewolucyjną technologią, która rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Hanna Markiewicz

Hanna Markiewicz

Analogowe zabawy, Sztuka wystąpień publicznych

Absolwentka Zarządzania Kapitałem Intelektualnym na Politechnice Łódzkiej, członkini ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO od ponad 10 lat, instruktorka ZHP w stopniu podharcmistrzyni, posiada Brązową Odznakę Kadry Kształcącej. Swoją działalność w organizacji zaczęła jako szeregowa, a obecnie jest członkiem Referatu Harcerskiego Chorągwi Łódzkiej (zespół na poziomie struktur wojewódzkich). Najbardziej kluczowa funkcja jaką pełniła to funkcja drużynowej 3 Bełchatowskiej Drużyny Harcerskiej „Leśni” (dzieci w wieku 10-13 lat). Do dziś ma kontakt z częścią „swoich dzieci”. Jej harcerska specjalność to praca z kadrą w szczególności kształcenie drużynowych i instruktorów.

Wielokrotnie organizowała warsztaty i kursy dla dzieci, a także starszej kadry ZHP – nawet dla seniorów w wieku 50+. Przez wiele lat była instruktorem programowym podczas biwaków i obozów środowisk bełchatowskich. Pracowała również jako TRENERKA W FIRMIE SZKOLENIOWEJ, gdzie realizowała przede wszystkim projekty szkoleniowe dedykowane uczniom łódzkich szkół podstawowych (m.in. autorski program „Moje emocje”), a także warsztaty dla studentów (m.in. warsztaty w ramach Akademii Kompetencji UŁ, czy też warsztaty w ramach programu unijnego realizowanego na Wydziale Zarządzania UŁ).

Fenomeno spółka z o.o.

ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa

zapisy@malygeniusz.org

+ 48 570 113 230

NIP: 521 36 90 132 REGON: 360865540
Nr konta: 82 1050 1012 1000 0090 3054 1891

Chcesz dostawać informacje o promocjach i nowościach? Zostaw swój e-mail.

SSL certificates

Share This